Sıkça Sorulan Sorular

Ofis Akademi, sunduğu zengin video eğitim içeriğinin yanı sıra özellikle kurumlar için eğitim yönetimi hizmetini de sağlayan bir uzaktan eğitim platformudur. Ofis Akademi ile kurumunuzdaki kişilere kolayca eğitim ataması yapıp, eğitim performanslarını izleyebilirsiniz.
Ofis Akademi'den hem yöneticiler hem de çalışanlar faydalanabilir. Yönetici olarak şirket paketlerinden birini tercih edip, personelinize eğitim atayabilirsiniz. Kişisel olarak ise Ofis Akademi'ye üye olup, hemen ücretsiz eğitimleri izlemeye başlayabilirsiniz, ayrıca uygun fiyatlı katalog eğitimlerini de tercih edebilirsiniz. Üye olduktan sonra kişisel eğitim performansınızı izleyebilirsiniz.
Ofis Akademi, web tabanlı bir platformdur. www.ofisakademi.com adresinden platformumuza üye olduktan sonra giriş yapıp eğitimlerden ve eğitim yönetimi hizmetinden (eğer şirket paketi aldıysanız) faydalanmaya başlayabilirsiniz. Ofis Akademi'ye giriş yapmak için sadece Internet bağlantısı ve webde gezebilecek bir aygıtınız olması yeterlidir. Ofis Akademi'ye masaüstü ve dizüstü bilgisayarınızdan ulaşabileceğiniz gibi, tablet ve cep telefonunuzdan da rahatlıkla bağlanabilirsiniz.
Ofis Akademi'deki eğitimler konusunda uzman eğitmenler tarafından hazırlanıyor ve sunuluyor. Eğitimler ayrıca teknolog gözüyle de değerlendirilip, sisteme ekleniliyor. Kullanılan dış kaynaklı eğitimler de müthiş bir titizlikle seçiliyor ve kaliteli eğitim içeriği olmasına özen gösteriliyor. Eğitim kalitesindeki titizlik sayesinde Ofis Akademi eğitimleri akademik eğitim dünyasında bile kullanılıyor (Örnek: Kat Hizmetleri Eğitimi, Doğuş Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Turizm ve Otelcilik Bölümü'nde dersleri pekiştiren bir kaynak olarak kullanılıyor).
Platformumuz yurdumuzda on beş yıla yakın bir süredir uzaktan eğitim alanında faaliyet gösteren Advancity bünyesinden çıkmış bir projedir. 250.000 kişilik kullanıcı kitlesine sahip uzaktan yazılım platformlarıyla Türkiye'nin önde gelen e-öğrenim firmalarından olan Advancity, eğitim içeriği konusunda da oluşturduğu projelerle farklılık yaratmayı hedefliyor. Advancity'nin müşteri portföyünde 30'u yüksek eğitim kurumu olmak üzere yaklaşık 70 kuruluş bulunuyor.
Ofis Akademi'de hem kurumsal hem de kişisel gelişime yönelik, sektörel ve genel eğitimler bulunuyor. Şu an Satış, Pazarlama, Finans, Kişisel Gelişim, İnsan Kaynakları ve Liderlik gibi popüler genel eğitimlerin yanı sıra Turizm ve Otelcilik sektörüne yönelik spesifik eğitimler de Ofis Akademi'den sunuluyor. Katalog ve eğitim içeriği sayısı sürekli artacak.
Ofis Akademi'de şu an sadece video eğitimler bulunuyor, ama yakın zamanda uzaktan canlı eğitim (webinar şeklinde) ve yerinde eğitim seçenekleri de sunulacak.
Hayır, sitemize ücretsiz olarak üye olduktan sonra sayısız ücretsiz eğitime ulaşabilirsiniz.
Ofis Akademi'den şirket paketi alırsanız, pakedinizdeki kişilere eğitim atama ve performanslarını izleme şansına sahip oluyorsunuz. Yani kurumunuz için eğitim yönetimi çalışmalarını en kolay ve hızlı bir şekilde hayata geçirebiliyorsunuz. Firmanızın eğitim ihtiyaçlarını hızlı ve efektif bir şekilde karşılıyorsunuz.
Plarformumuz web tabanlı bir uygulama olduğundan siteye ulaştığınız aygıtınızda herhangi bir kurulum yapmanıza gerek kalmaz. Sadece Internet bağlantınız ve siteyi görüntüleyeceğiniz bir Internet gezgini (Google Chrome, Internet Explorer, Firefox, Safari vb.) yeterli olacaktır. (Not: Videoların aygıtınıza yüklenme hızı hizmet aldığınız Internet bağlantısı sağlayıcı firmanın altyapısıyla ve söz konusu firmadan aldığınız bağlantı paketine göre farklılık gösterebilir.)
Ofis Akademi'deki eğitimler indirilebilir formatta değildir, sadece Internet üzerinden seyredilecek şekilde üretilmiştir.
Platformumuz diğer sitelerden farklı olarak video eğitim içeriğinin yanı sıra eğitim yönetimi hizmetini de sunmaktadır. Bu özelliği ile özellikle KOBİ işletmelerinin önemli bir açığını kapatmayı hedeflemektedir. Kurum yöneticileri platformumuza üye olarak, eğitim ataması yapıp, performans takibi özelliğinden de faydalanbilirler.
Sertifika alabilme özelliği çok yakında platformumuza yüklenecektir.
Platformumuza anasayfamızdaki "Kayıt Ol" butonuna ya da çeşitli sayfalarımızdaki yönlendirmelere tıklayarak ücretsiz olarak üye olabilirsiniz. Kişisel gelişim için kullanacaksanız ücretsiz eğitimleri hemen izlemeye başlayabilirsiniz, istiyorsanız detaylı katalog eğitimlerimizden de faydalanmak için "Bireysel Paket"i satın alabilirsiniz. Ofis Akademi'yi kurumsal eğitim içi kullanacaksınız üye olduktan sonra size uyan Şirketim Pakedini satın alıp, hemen eğitim atamalarına başlayabilirsiniz.
Sitemize üye olup, şirket paketlerinin birini satın aldıktan sonra giriş yaptığınızda atayacağınız kişilerin isim soyadı, departman ve mail bilgilerini gireceğiniz bir ekran kullanacaksınız. İlgili kişiler sisteme eklendikten sonra eğitim atamalarınızı aynı ekrandan kolayca yapacaksınız.
Kişisel olarak sitemize üye olduktan sonra hızlıca ücretsiz eğitimleri izlemeye başlayabilirsiniz. Kurumsal olarak ise yöneticinizin sizi sisteme ekleme mailini aldıktan sonra sitemize üye olup, atanan eğitimi izleyebilirsiniz.
Yönetici olarak üye olduktan ve eğitimleri atadıktan sonra size özel yönetici sayfasında eğitim kullanımıyla ilgili detaylı verilere ulaşabilirsiniz.
Şu anda Kredi Kartınız ile aylık ya da yıllık ödeme yapabilirsiniz, yakın zamanda diğer ödeme türleri de sitemizde yer alacaktır. Sitemiz ödeme işlemlerini dünyada ve Türkiye'de online ödeme sistemleri arasında en güvenilir firmalardan olan PayU (http://www.payu.com.tr) üzerinden gerçekleştirmektedir.
Sitemize üye olduğunuzda ücretsiz eğitimlerin tümünden sınırsız olarak faydalanabilirsiniz. Kişisel paket satın aldığınızda ücretsiz eğitimlerin yanı sıra tüm katalog eğitimlerini sınırsız olarak izleyebilirsiniz. Kurumunuz için şirket paketlerinden birini aldığınızda paketinizdeki kişi sayısı kadar kişiye sınırsız ücretsiz ve katalog eğitimi atayabilir, eğitim yönetimi hizmetinden faydalanabilirsiniz.
Ofis Akademi web üzerinden çalışan bir hizmettir, sadece web üzerinden ve platformumuzdan hizmetimizi kullanabilirsiniz. Özel bir lisans ödemesi yoktur.
Ofis Akademi'nin kullanım hakları tamamen kayıt yapan kişilere özeldir, başkasına devredilemez.
Paketlerimizle ilgili fiyat bilgilerine sitemizin "Paketler" başlığından ulaşabilirsiniz.
Platformumuzda şu anda sadece Kredi Kartı ile ödeme kabul edilmektedir, ileride diğer ödeme araçlarının da eklenmesi planlanmaktadır.
Ofis Akademi ödemeler konusunda tüm dünyada güvenliğiyle ün yapmış PayU firması ile işbirliği yapmaktadır. Dünyanın en önemli medya ve e-ticaret markalarını bünyesinde bulunduran Naspers’ın bir iştiraki olan PayU, şu an 4 kıtada, 18 ülkede faaliyet gösteriyor. Dünyada 100 binden fazla üye işyerine 220 farklı ödeme yöntemi sunan PayU, Türkiye’de 2011 yılının Eylül ayında faaliyet göstermeye başladı ve 5.000'den fazla işletme ile çalışmaktadır. PayU, Visa ve MasterCard tarafından onaylanan Türkiye'nin ilk ödeme servis sağlayıcısıdır.
Sistemimizde kesinlikle kredi kartı bilgisi tutmuyoruz.
Platformumuzdan her ay ödeme yapacak şekilde ya da yıllık fiyat avantajını kullanarak tek ödeme ile faydalanabilirsiniz.